Detoxifiant, P142,20plicuri ceai Fares
- socul, ienupărul și frasinul susţin purificarea precum și funcția excretoare a rinichilor;
- păpădia contribuie la detoxifiere prin stimularea diurezei;
- urzica şi mesteacănul au acţiune drenantă, iar cicoarea susţine sistemele de detoxifiere;
- trei fraţi pătaţi susţine purificarea sângelui, favorizând eliminarea acidului uric. Ajută și la menţinerea funcţiei laxative normale a colonului și contribuie la o diureză normală.
- brusturele contribuie la drenaj, la purificarea sângelui și la buna funcţionare a tractului urinar;
Arii de acțiune: Articulații | Detoxifiere
Favorizează eliminarea toxinelor.
Despre trei fraţi pătaţi se arată că „utilizarea sa principală este ca remediu pentru erupţii eczematoase […]. În Europa se foloseşte ca purificator al sângelui […].” H. Felter, King’s American Dispensatory, 1898
The Dispensatory of the United States of America (1918) menţionează că rădăcina de brusture este „purificatoare a sângelui, utilă în special în gută, […] de asemenea în diferite probleme cronice ale pielii, mai ales în psoriazis, prurigo şi acnee.”
Tip produs: Supliment alimentar
Greutate netă: 30 g
Condiții de păstrare: la loc uscat și la temperatura mediului ambient
| Producator | FARES |
|---|